Spotkanie ze strażakiem.

Dnia 06.05.2024 r. odbyło się spotkanie grupy 3-4 latków z Panem Strażakiem w przedszkolu. Pan mł. kap. Piotr Czemerys z Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie przedstawił dzieciom różne rodzaje sprzętu używanego przez strażaków, takie jak gaśnice, wąż strażacki, hełm ochronny i mundur. Przekazał im ważne informacje na temat zachowania w przypadku pożaru. Następnie Pan Strażak opowiedział dzieciom o swoich codziennych zadaniach, jako strażak. Wytłumaczył, że
strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także pomagają w różnych sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadki drogowe czy zalania. Opowiedział im również o tym, jak dzwonić po pomoc korzystając z numeru alarmowego 112. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec Pan Strażak opowiedział dzieciom, jak można zostać strażakiem w przyszłości. Podkreślił, że bycie strażakiem to odpowiedzialna praca, która wymaga determinacji i poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję z pomagania innym i ratowania życia. Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące dla dzieci, które mogły lepiej zrozumieć rolę strażaka oraz zastanowić się nad swoimi przyszłymi zawodowymi aspiracjami.