„Warto odmawiać”.

W dniu 30 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony ważnym profilaktycznym wydarzeniom: Inauguracji programu edukacyjnego „Żyj Normalnie” oraz podsumowaniu Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017”.

Pierwsza część uroczystości poświęcona była Inauguracji programu „Żyj Normalnie”.  Cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na co dzień przekazał uczniom starszy sierżant Paweł Koper z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Następnym punktem było przedstawienie „Warto odmawiać” w wykonaniu uczniów klasy VI działających w teatrzyku profilaktycznym PROFIK w składzie: Gracjan Biliński, Olga Kulczyńska, Milena Lis, Aleksandra Miszczak, Aleksandra Skubisz, Klaudia Skubisz, Maja Wieleba i Aleksandra Zborowska. Głowni bohaterowie inscenizacji  Jaś i Małgosia spotkali nałogi: alkohol, nikotynę i narkotyk, które namawiały ich do zejścia z prostej, zdrowej ścieżki życia. Na szczęście na pomoc dzieciom przybył Mały Książę i Prawda. Odbył się sąd nad nałogami, a zdrowie i życie dzieci zostało ocalone. Myślimy, że po obejrzeniu tej inscenizacji zgromadzeni na sali uczniowie będą wiedzieli jak mądrze korzystać ze swobody, jak troszczyć się o siebie, swoje zdrowie i rozwój oraz, że nie warto sięgać po używki.

Po inscenizacji pani Alicja Grabiec pełnomocnik Burmistrza miasta ds. Profilaktyk i starszy sierżant Paweł Koper przekazali uczniom klasy V pakiety do realizacji programu edukacyjnego „Żyj Normalnie”, ufundowane przez Urząd Miasta.

Druga część spotkania poświęcona była podsumowaniu szkolnej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017”. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów kampanii oraz Urząd Miasta, a pedagodzy certyfikaty. Nagrody wręczyły: pani Alicja Grabiec i pani dyrektor Justyna Haładyj. W wyżej wymienionej kampanii czworo uczniów z „Piątki” zostało laureatami na szczeblu ogólnopolskim. Są to: Milena Lis, Julia Świech, Mateusz Wentczuk i Franciszek Antoniak.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw otrzymali następujący  uczniowie, autorzy prac plastycznych: Milena Lis, Aleksandra Pajer, Kornelia Samborska, Kornelia Czerniak, Alicja Smelkowska, Maja Wieleba, Agnieszka Pezda i Damian Rzemiński. W kategorii literackiej nagrodzono: Natalię Dziedzic, Michała Kowalczyka, Michała Mazurka, Julię Świech, Aleksandrę Pajer, Kornelię Samborską, Julitę Żelik.

Certyfikaty otrzymało jedenastu pedagogów, którzy objęli merytoryczną opieką uczniów w trakcie kampanii.

Impreza została przygotowana przez panie: Alicję Bolestę, Ingę Droszcz, Magdalenę Dąbrowską oraz uczniów klasy VI działających
w teatrzyku profilaktycznym PROFIK.