Mikołajki.

Z okazji Mikołajek, uczniowie klas I – III i IV – V, obejrzeli w krasnostawskim kinie „Morskie oko” dwa filmy „Kraina lodu. Przygoda Olafa” i „Coco”. Oba filmy opowiadają o tradycjach świątecznych różnych krajów. Kraina Lodu opowiada o Olafie, który poszukiwał tradycji świątecznych, które tworzą magiczne Boże Narodzenia i bez których święta nie maja uroku. Natomiast „Coco” odnosił się do tradycji Święta Zmarłych, które jest różnie obchodzone w zależności od kraju. Co łączy oba filmy to fakt iż podkreślają wagę i znaczenie rodziny, i pamięci o naszych najbliższych. Żadne święta nie będą udane bez rodziny. Nie mają znaczenia prezenty czy najlepsze potrawy, gdy nie ma się z kim nimi dzielić. Na koniec seansu pracownicy KDK -u przygotowali niespodziankę dla naszych milusińskich i zaprosili Mikołaja, który miał dla każdego z widzów słodki upominek.